Święta coraz bliżej, a nadal nie wiesz, jaki wybrać prezent na święta dla chłopaka? Nie chcesz kupować mu znów skarpetek czy krawatu, masz nadzieję znaleźć coś wyjątkowego? Zawsze warto jest wziąć pod uwagę… Książkę! Nawet jeśli Twój luby nie jest zapalonym czytelnikiem, warto go do lektury zachęcić – jak wiadomo, pozwala to rozwinąć wyobraźnię, poprawić pamięć i zdolność przyswajania nowych informacji.

W stronę świata fantasy

Czy kojarzysz kultową grę o wiedźminie? Jest ona inspirowana oryginalną sagą książkową Andrzeja Sapkowskiego, która, podobnie jak gra, znana jest na całym świecie. Jeśli Twój chłopak gra w „Wiedźmina”, warto jako prezent na święta podarować mu tomik opowiadań o wiedźminie Geralcie. Z pewnością fana wiedźmińskiego świata ucieszy taki prezent. Nawet osoby niezbyt zainteresowane czytelnictwem chętnie sięgają po sagę Sapkowskiego, by poznać pierwowzór znanej z gier postaci. Walorami książek o wiedźminie są także: dbałość stylistyczna autora, barwne postaci i poruszanie uniwersalnych wartości. Chłopcy znacznie częściej sięgają też po powieści fantasy niż po inne gatunki, więc „Wiedźmin” będzie najpewniej trafnym wyborem. Pod uwagę można wziąć także znaną serię „Pan Lodowego Ogrodu”, również autorstwa polskiego literata – w tym przypadku Jarosława Grzędowicza.

Urok biografii

Zwróć też uwagę na zainteresowania obdarowywanego – może interesuje się sportem, historią lub konkretnym zespołem muzycznym? Oczywiście w takim wypadku warto zastanowić się nad płytą CD, DVD czy elementem wyposażenia sportowego. Jednak co, jeśli nie ma się pewności, czy obdarowywany nie ma już takowego? Książka jest w modzie niezależnie od zamiłowań – przecież obecnie na rynku dostępne są książki historyczne, biografie znanych sportowców oraz artystów. Można więc śmiało połączyć pasje chłopaka z możliwością poszerzenia przez niego wiedzy i horyzontów. Książki biograficzne idoli chłopaka mogą też stać się dla niego niezwykłą inspiracją – obecnie wychodzą biografie niezwykle różnorodne, artystów rockowych oraz raperów, piłkarzy, bokserów i wielu, wielu innych idoli chłopców i mężczyzn. Jeśli chodzi o biografie raperów, popularnością cieszą się ostatnimi czasy przede wszystkim książki o Miuoshu oraz łódzkim raperze O.S.T.R. Biografie gwiazd muzyki pop i alternatywnej to przede wszystkim bogato zdobione albumy takich znanych zespołów jak: Queen, Nirvana oraz artystów pokroju Amy Winehouse. W kwestii książek historycznych sprawa jest najłatwiejsza – każdy dział historii, a także wiele postaci historycznych, posiada wiele utworów literackich opisujących ich dzieje.